Špindl Original

Špindlerův Mlýn leží u soutoku Labe a Dolského potoka v nadmořské výšce 710 m. n. m. Stálých obyvatel zde žije okolo 1.200.

Z historie města víme, že nejstarším sídlištěm na území dnešního „velkého" Špindlerova Mlýna byla málo významná skupina nuzných chalup, sloužící snad i jen sezónně jako útulky horníků kolem hutí, zpracovávajících získanou rudu. Nejstarší zprávy o kutištích na úbočích Kozích hřbetů, Železné hory a Stohu pocházejí z počátku 16. století 

Špindlerův Mlýn jako samostatná osada vstupuje do historie teprve 13. července 1793. Toho dne byly korunovány úspěchem snahy sousedů, kteří se scházeli ve mlýně na labském břehu, patřícím mlynáři Špindlerovi. Historických mezníků, díky kterým se přetvářela malá horská osada bylo mnoho. 

Jen díky výjimečným klimatickým podmínkám a rozmanité horské přírodě, došlo k tomu, že se město postupně přeměnilo v jedno z nejvýznamnějších a nejvyhledávanějších středisek cestovního ruchu v České republice. 

Špindlerův Mlýn a okolí je nejen ideálním místem pro všechny druhy zimních sportů, ale celoročně nabízí také jedinečné možnosti vysokohorské turistiky, cykloturistiky a nepřeberné množství dalších sportovních aktivit.

Neváhejte prozkoumat jedinečnou atmosféru tohoto místa se všemi jejími atributy. Stejně tak, jak je originální místo, je také výjimečná kolekce oblečení, která vám bude připomínat nezapomenutelné zážitky a kouzlo tohoto místa.

 

Typ

Určení

velikost

Barva

47 produktů

Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat