Česká fotbalgolfová asociace

CO JE FOTBALGOLF?

Fotbalgolf je nový fenomén v České Republice. Jeho počátky sahají až do 80.let minulého století, kde v severských zemích sloužil jako zábava farmářů a jejich sousedů. Vše se ale změnilo v roce 2004, kdy vznikla ve Švédsku Světová fotbalgolfová asociace-WFGA, která dala fotbalgolfu jasný ráz a pravidla. Od roku 2007 se každoročně koná Mistroství evropy a Mistrovství světa, přičemž se hraje i evropská tour, jejíž součástí je i Česká republika.

U nás se vznik fotbalgolfu datuje od listopadu 2013, kdy vznikla Česká fotbalgolfová asociace a následně byla vzata pod křídla WFGA. V roce 2014 se začalo s budováním certifikovaných fotbalgolfových hřišť pod jednotným názvem FotbalPark. Dnes jich je otevřeno devět, a v budoucnu se počítá s otevřením dalších 21 FotbalParků v ČR a 15 na Slovensku. Od roku 2015 se v České republice hraje 1.Fotbalgolfová liga. V současnosti ČR číta 23 registrovaných klubů. Pokus si chcete zahrát, navštivte některý z FotbalParků, kde si můžete půjčit míč, dostanete “skórekartu” a můžete vyrazit :-). Není potřeba žádné členství a drescode. 

Fotbalgolf je hlavně zábava pro všechny věkové kategorie. Můžeme jí charakterizovat  jako nenáročnou sportovní aktivitu v pěkném prostředí, vhodnou pro rodiny, děti, muže ženy a seniory. Věříme, že i vy přijdete fotbalgolfu na chuť! Podrobné informace najdete na oficiálním webu CFGA www.cfga.cz, nebo na našich sociálních sítích. Vše o hřištích najdete na portálu www.fotbalpark.cz a pokud se budete chtít zúčastnit nějakého turnaje, tak vše najdete na www.gscore.eu

 

Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat