Typ

Určení

Barva

37 produktů

ČECHIE SMÍCHOV

Sportovní klub Čechie Smíchov byla založena 25. července 1905. Přeopatrní rakousko-uherští úředníci sice nejdříve název nechtěli povolit, ale houževnatí Čechiáni si jej prosadili. V době první republiky se smíchovský klub pohyboval spíše v nižších soutěžích, přesto jeho zápasy navštěvovalo až několik set diváků. Za protektorátu nacisté několik členů oddílu popravili kvůli působení v odboji, jeden zemřel v koncentračním táboře.

 

Klub za komunismu střídal obskurní názvy (Sokol Škoda Smíchov, Spartak Smíchov Škoda, Spartak Strojírny Wilhelma Piecka, Naftové motory…) i soutěže. V roce 1963 klub odehrál svůj první zápas na stávajícím hřišti „Na Skalce“, které si vybudoval svépomocí. Zelenobílí v tomto koutě Prahy na pomezí Smíchova, Košíř a Břevnova mají svůj domov dodnes. Po roce 1989 se oddíl mohl vrátit ke svému původnímu názvu.

 

Čechie je klub s propracovaným mládežnickým systémem, který se snaží nabídnout maximální komfort všem členům. V současné době po hřištích pobíhají děti od pěti let až po kategorie úplně nejstarší, které jsou zastoupeny týmy staré gardy. Zkušenosti mladým hráčům se snaží předávat promovaní trenéři, ale také dobrovolníci z řad rodičů, kterým je klub nesmírně vděčen a také si jejich pomoci velmi váží. Zároveň je nutno říct, že členství v klubu je čistě dobrovolné a trenéři ani nikdo jiný se nesnaží nutit děti k fotbalu, a naopak se jim snaží ukázat krásu tohoto sportu.

 

Slavná jména: Antonín Puč, Antonín Perner, Bohumil Klenovec, Jaroslav Štumpf, Vladimír Šteigl, Tomáš Hrdlička  

Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat