Motto: Mým grafikem je krušnohorská příroda...

více

Typ

Určení

Barva

8 produktů

Štěpánka Kadlecová

 

O MNĚ:
Jmenuji se Štěpánka Kadlecová a měla jsem v životě jedno velké štěstí- narodila jsem se skvělým rodičům, kteří se rozhodli žít v Krušných horách. Dali mi možnost, stát se rodilou Krušnoholkou, jak mi už několik let mé okolí přezdívá a i já tento pseudonym mám za vlastní. Krušné hory rozhodly o mé životní cestě, ačkoliv mi to zpočátku vůbec nedocházelo. Jako malá jsem běhala po loukách a lesích, a hrála si na ochránkyni zvířátek, hledala jsem pasti a návnady a pozorovala lesní svět dětskýma očima. Také jsem se chtěla stát lyžařskou instruktorkou a architektkou. Během dospívání mě na škole přesvědčili o tom, že biologie není má silná stránka a já na tuhle dětskou touhu úplně zapomněla. Stala jsem se však lyžařskou instruktorkou. Dostala jsem se i na architekturu, ale hned během prvních pár měsíců jsem zjistila, že studium ČVUT v Praze absolutně nenaplňuje má očekávání. A představa, že budu minimálně následujících šest let muset trávit svůj život převážně v Praze, mě ubíjela. V tu chvíli mi došlo, jak moc miluji Krušné hory a jak je ke svému životu potřebuji. Vždy jsem při návratech domů dojímala nad krásně zbarvenou krajinou, padajícím listím ze stromů a hvězdnou oblohou. Věděla jsem, že takhle to dál nepůjde, ale nevěděla jsem, kam jinam svůj život směřovat, když se můj jediný cíl ukázal jako nesprávný. Rozhodla jsem se přemýšlet nad mým životem na Novém Zélandu, ale nic moc kloudného jsem tam nevymyslela. Poznala jsem tam však moc fajn lidi, zažila plno skvělých zážitků, inspirovala jsem se tam. K jednomu důležitému zjištění jsem tam ale přeci jen došla, nesmím se bát zkoušet nové věci. Vždy se dá totiž couvnout zpět a jít pracovat třeba na vinici, jako tomu bylo na Zélandu, kde jsem původně měla učit lyžovat, ale nenapadl sníh.
Po návratu do Čech mi ještě chvíli trvalo, než jsem si to v hlavě srovnala, mezitím jsem si však zvolila správnou vysokou školu, studium volnočasové pedagogiky, která mě nesmírně bavila. Získala jsem mnoho pracovních a podnikatelských zkušeností. S přáteli z Nového Zélandu jsem založila Yetti backpacker (pohodový hostýlek v Krušných horách pro pohodové lidi), který doteď provozuji a opečovávám se svým Kubou .
Zlom v mém životě nastal v roce 2016, kdy se potvrdilo, že se do Krušných hor vrátili vlci, má milovaná zvířata. Okamžitě jsem se se začala zajímat o jejich ochranu a komunikovat s Hnutím DUHA Olomouc, které se zabývá ochranou velkých šelem v ČR. Pár týdnů po té jsem si splnila svůj velký sen, pořídila jsem si z útulku toho nejbáječnějšího psa, přesněji řečeno polovlka,  na světě, který mě na mé cestě doprovodil až sem. Po pěti dnech od osvojení se mi ztratil a já ho přes tři týdny stopovala, vzdělávala jsem se přitom ve stopařským oboru, konzultovala jsem situaci s mnoha odborníky. Mého milovaného Baklyho jsem opravdu vystopovala a od té doby jsme se stali nerozlučnými parťáky. Stal se mým vlčím učitelem. Díky němu jsem se dostala do řad koordinátorů vlčích hlídek. Monitoruji vlky v Krušných horách a díky tomu svou milovanou krajinu poznávám z úplně jiných úhlů pohledů. Jezdím povídat o vlcích a jejich návratu do české krajiny široké veřejnosti, i školákům. Nyní se můj život točí především kolem vlků,  jejich ochrany i osvěty veřejnosti, a Krušných hor, což spolu úzce souvisí. Vlastně dělám to, o čem jsem jako malá snila a jsem si jistá, že to není náhoda. Ochrana vlků, rysů a Krušných hor je mým posláním.

 

KOMU:
Jedním z mých menších snů je vytvořit outdoorovou značku oblečení. Jednoho dne jsem se probudila a napadlo mě, proč nezačít trochu jednodušeji a nevytvořit eshop s krušnohorskými triky? Pustila jsem se do práce, ale v zápětí mě odradilo, že nevím, jak o nich dát vědět světu. Nápad prostě potřeboval uzrát. Po dvou letech se mi myšlenka krušnohorských trik vrátila a já se pustila do tvoření. Propojila jsem své dvě vášně - krušnohorského vlka s krušnohorskou přírodou a vznikla první grafika. Vlk zachycený fotopastí s duší z krušnohorské krajiny, měl velký úspěch.
Koupí těchto produktů podpoříte monitoring vlků v Krušných horách. Část peněz půjde na transparentní účet, aby mohl každý vidět, jak je s penězi nakládáno. V první řadě bychom rádi nakoupili fotopasti, propagační materiály a hradili z nicht veřejné akce. Trička jsou navíc  z biobavlny a jejich výroba podléhá etickým standardům.

Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat